Inspirace od WebTop100

Silný a konzistentní brand Dentamedu napříč celým digitálem

Pro Dentamed jsme připravili novou digitální vizuální identitu a postavili designový systém, který nám každý den pomáhá vytvářet kvalitní a konzistentní digitální produkty.
Lorem ispum

Čeho jsme dosáhli

 • Pro zákazníky
  Konzistence
 • Pro vývoj a rozvoj
  Rychlost
 • Pro budoucnost
  Udržitelnost
 • Pro flexibilitu
  Robustnost

Klient

Dentamed, s.r.o.

Dentamed působí na trhu dentálních potřeb včetně oblasti stomatologických přístrojů již od roku 1990. Dodává kompletní dentální sortiment jak zahraničních, tak tuzemských výrobců. Denně expeduje objednávky pro 1 200 zákazníků z celé ČR s průměrnou dobou dodání 24 h. Svými službami plně pokrývá potřeby stomatologů v oblasti spotřebního materiálu, přístrojového vybavení či vzdělávání. V roce 2023 Dentamed otevřel v Praze unikátní Inovační a tréninkové centrum.

Cíle projektu

Navrhnout silný a sebevědomý brand

Zajistit konzistenci napříč všemi digitálními touchpointy

V určitou chvíli se digitální ekosystém Dentamedu stal natolik robustním, že dávalo smysl vytvořit designový systém. Ten nám dennodenně umožňuje rychlé prototypování, testování a prezentaci nových funkcí klientovi při zachování konzistence vizuální komunikace značky směrem k zákazníkům.

Luboš Plotěný CEO

Vizuální výstupy

 • Prodejní weby
  1/3 Prodejní weby
 • Design systém
  2/3 Design systém
 • Tiskoviny
  3/3 Tiskoviny

Výsledky

Konzistence Pro zákazníky

Rychlost Pro vývoj a rozvoj

Udržitelnost Pro budoucnost

Robustnost Pro flexibilitu

Dentamed je jedničkou na českém trhu a pokrývá obrovskou paletu služeb pro zákazníky. Proto je pro nás nezbytné, aby byl Dentamed jednoznačně odlišitelný a konzistentní - bez ohledu na to, zda právě zákazník nakupuje na e-shopu, studuje nabídku vzdělávání, řeší reklamaci, je zasažený reklamním bannerem nebo otevírá e-mail.

Luděk Rudovský Ředitel

Realizace

Brand Dentamedu

Vytvořili jsme digitální identitu značky, která se vyznačuje jasnou a vzdušnou moderností a zároveň odvážným prohlášením díky kontrastní modré a červené paletě barev. Její závazek k pomáhání stomatologům být úspěšnější se odráží ve všech aspektech od loga a vizuální identity až po marketing. Záleží nám na konzistenci, přehlednosti a přístupnosti na všech zákaznických touchpointech.

Konzistence buduje důvěru, spolehlivost a zajišťuje, že zákazníci vždy vědí, co mohou od Dentamedu očekávat. Ať jde o tištěné letáky, ceníky nebo webové stránky či aplikace. Klíčovým prvkem vizuální identity je červený puntík, který značku snadno odlišuje od konkurence. Celý brand budujeme a rozšiřujeme již více než pět let.

Moderní zákaznické portály a řešení

Základními stavebními kameny digitálního Dentamedu jsou samozřejmě moderní zákaznické portály, které striktně vycházejí z identifikace potřeb zákazníků a kladou maximální důraz na dosažení skvělé zákaznické zkušenosti. V rámci celého řešení se postupně realizovaly následující kroky:

Takto rozsáhlý ekosystém už nelze snadno udržovat bez robustního designového systému.

Designový systém

Existující weby a aplikace jsou kontinuálně rozvíjeny z pohledu obsahu i funkcionality. Bylo pro nás tedy důležité udržovat vizuální a funkční konzistenci všech digitálních produktů. Proto jsme se rozhodli postavit designový systém. Ten nám dennodenně umožňuje rychlé prototypování, testování a prezentaci nových funkcí klientovi. V neposlední řadě usnadňuje realizaci vývojovým týmům. Můžeme potvrdit, že designový systém je nezbytný pro posílení vizuální identity společnosti a udržování kvalitních, konzistentních a efektivních digitálních produktů. 

Sherpas, s.r.o.

Rádi vám hodíme lano a dovedeme na vrchol i vás

Dejte nám signál