Inspirace od WebTop100

Redesign webu Prahy 6

Výsledkem je vysoce funkční a přístupný web založený na pochopení potřeb uživatelů z řad veřejnosti, úředníků i politiků. Připravili jsme také pokročilý styleguide pro používání nového brandu ve webovém a aplikačním prostředí.

Čeho jsme dosáhli

 • Rozsáhlý uživatelský výzkum
  Stovky obyvatel Prahy 6
 • Sjednocení představy a očekávání
  Více než 20 zastupitelů
 • Finální podoba
  Subtilní a funkční design

Klient

Praha 6

Městská část Praha 6 patří svou rozlohou i počtem obyvatel mezi největší pražské městské části. Vyznačuje se snoubením moderní a historické architektury a na jejím území se vyskytuje mnoho klíčových součástí pražské, ale i republikové dopravní infrastruktury v čele s Letištěm Václava Havla.

Cíle projektu

Vysoce funkční a přístupný web

Sjednocení očekávání stakeholderů

Oddělení úředního a zpravodajského obsahu

Vytvoření pravidel nového brandu ve webovém a aplikačním prostředí

Úřad městské části jsme provedli kompletním redesignem webu s mnoha stakeholdery a cílovými skupinami. Základem úspěšné práce bylo řízení komunikace a očekávání na několika úrovních. Výsledkem je vysoce funkční a přístupný web založený na pochopení potřeb uživatel z řad veřejnosti, úředníků i politiků.

Filip Ekl Head of UX

Vizuální výstupy

 • Homepage
  1/4 Homepage
 • Webdesign
  2/4 Webdesign
 • Mobilní aplikace Lepší 6
  3/4 Mobilní aplikace Lepší 6
 • Styleguide
  4/4 Styleguide

Výsledky

Stovky obyvatel Prahy 6 Rozsáhlý uživatelský výzkum

Více než 20 zastupitelů Sjednocení představy a očekávání

Subtilní a funkční design Finální podoba

Spokojenost s procesem je maximální a s výsledkem ještě větší. To co v Sherpas navrhli, je moderní a jsem na to skutečně hrdý.

Vladimír Šuvarina Zastupitel Prahy 6

Realizace

Výzva – 20 stakeholderů

Pro Úřad městské části Praha 6 jsme navrhli novou podobu jejich hlavních stránek, založenou na rozsáhlém uživatelském výzkumu. Praha 6 se rozhodla udělat svoje stránky pořádně a z letitých nánosů nepřehledných a složitě psaných informací vytvořit intuitivní a užitečný nástroj řešící mnoho různých potřeb. Povedlo se nám sjednotit nesdílenou představu a až protichůdné požadavky zhruba dvou desítek úředníků a zastupitelů.

Informační architektura

Dali jsme si záležet na úpravě struktury, tak aby dokázala pojmout širokou agendu úřadu. Nově jednoznačněji odděluje úřední obsah od zpravodajského a dává jasná vodítka, jak a kam přidávat nový obsah. To umožní jeho přehlednost dlouhodobě udržovat.

Aplikace nového vizuálního stylu

Jedním z dalších úkolů bylo navázat na nový vizuální styl od studia ReDesign. A to konkrétně navrhnout pravidla pro používání nového brandu Prahy 6 ve webovém a aplikačním prostředí. Pustili jsme se do práce a připravili pokročilý styleguide včetně ukázek implementací těchto pravidel na několika existujících projektech.

Výsledek

Výsledkem je subtilní, funkční, ale přesto svébytný design. Funkce jsou navržené s ohledem na maximální přístupnost a použitelnost při řešení každodenních situací.

Sherpas, s.r.o.

Rádi vám hodíme lano a dovedeme na vrchol i vás

Dejte nám signál