Inspirace od WebTop100

Redesign aplikace pro statisíce držitelů ISIC

Pro největšího světového vydavatele průkazů ISIC jsme navrhli zbrusu novou aplikaci, kterou používají statisíce studentů a pedagogů.
 • Agentura
  Sherpas
 • Klient
  GTS Alive s. r. o.
Lorem ispum

Čeho jsme dosáhli

 • Počet měsíčně aktivních uživatelů
  +22 %
 • Počet denně aktivních uživatelů
  +10 %
 • Zapojení uživatelů
  +24 %

Klient

GTS Alive

ISIC je jediný celosvětově uznávaný doklad prokazující status studenta na ZŠ, SŠ, VOŠ a VŠ. Průkaz vydává organizace ISIC Association pod záštitou UNESCO přes 60 let již ve 135 zemích světa. Studenti mohou využívat více než 150 000 výhod, služeb a exkluzivních slev. GTS Alive s.r.o. je licenční autoritou a oficiálním vydavatelem průkazu ISIC pro Českou republiku, která je dlouhodobě vyhodnocována jako země s největším rozšířením průkazů ISIC a nejširší nabídkou studentských výhod.

Cíle projektu

Modernizace designu aplikace a implementace nových funkcí

Zvýšení počtu aktivních uživatelů aplikace

Spolupráce s GTS Alive byla zcela ukázková jak ve smyslu komunikace tak i designového procesu. Klient si od začátku velmi dobře uvědomoval důležitost uživatelského výzkumu a iterativního procesu. Pečlivě jsme naslouchali cílovým skupinám a společně doručili prvotřídní zážitek.

Do Hoai Nam UX Specialist

Vizuální výstupy

 • Onboarding
  1/3 Onboarding
 • Přehled karet
  2/3 Přehled karet
 • Přehled slev
  3/3 Přehled slev

Výsledky

+22 % Počet měsíčně aktivních uživatelů

+10 % Počet denně aktivních uživatelů

+24 % Zapojení uživatelů

Spolupráce se Sherpas je dlouhodobě na skvělé profesionální úrovni. Vždy se snaží pochopit co jsou cíle klienta, jaké jsou potřeby uživatelů, a až potom začínají připravovat řešení, které odpovídá na dané zadání. Výstupy dodávají vždy v domluvených termínech a jejich pochopení daného klienta a produktu napříč jejich týmem je vždy velmi rychlé.

Tomáš Böhm Commercial Director - GTS Alive

Realizace

Výzva

Mezinárodní Asociace ISIC provozuje kromě průkazů také aplikaci ISIC App, která slouží jako organizér průkazů i nástroj pro vyhledávání slevových nabídek. GTS Alive v Česku pro vlastní obchodní potřeby poskytuje svou aplikaci nazvanou Alive App, která nabízí obdobné funkce a navíc také lokální soutěže a cestovní pojištění. Tuto aplikaci používá v Česku více než 150 000 uživatelů. V roce 2022 se s celosvětovým přechodem na digitální průkazy rozhodla firma aplikaci redesignovat, aby lépe vyhovovala novému workflow a byla atraktivnější pro náročnější uživatelskou základnu. S tímto úkolem se obrátili na nás jako na přední experty v UX designu a výzkumu.  


Řešení

Na moderovaných uživatelských testováních jsme s reálnými uživateli testovali existující aplikaci, abychom získali cenný vhled do jejich potřeb a problémů. Na základě toho jsme vyrobili několik interaktivních prototypů, které jsme otestovali v dalších kolech. Poté, co jsme nasbírali dostatek dat, jsme se pustili se stakeholdery do navrhování finálního konceptu. V něm jsme kladli důraz na splnění uživatelských očekávání, atraktivitu designu i celkovou efektivitu následného vývoje. Při celém procesu jsme komunikovali jak s product ownery, tak i s vývojářským týmem. Výsledkem byla aplikace, která do detailu plnila náš designový záměr a předčila očekávání uživatelů i stakeholderů.


Jak jsme k tomu přistoupili

Uživatelský výzkum

Klient velmi dobře chápal důležitost a význam uživatelského testování. Uspořádali jsme focus group, kde jsme identifikovali problémy dosavadního řešení, a naplánovali jsme tři další uživatelská testování rozmístěná v klíčových fázích projektu. 

Prototypování

V GTS Alive nechtěli pouze redesignovat existující aplikaci, ale také přidat zbrusu nové funkce, jako je nová správa karet či QR skener. Proto jsme kladli velký důraz na tvorbu hi-fidelity prototypů, které jsme s uživateli pečlivě testovali a iterovali.

Design a komunikace s developery

Podařilo se nám aplikaci vtisknout novou atraktivní tvář pomocí hravých obrazových materiálů i moderního minimalistického designu. Po celou dobu designové fáze jsme aktivně komunikovali s vývojářským studiem a upravovali návrh tak, aby byl z hlediska náročnosti vývoje co nejefektivnější a zároveň nekompromitoval celkový uživatelský zážitek.

Sherpas

Rádi vám hodíme lano a dovedeme na vrchol i vás

Dejte nám signál