Inspirace od WebTop100

mojeEUC

Aplikace moje EUC získala v soutěži WebTop100 hned tři první místa – konkrétně v kategorii Digitální transformace, SEO a v rámci speciálního ocenění Projekt roku. Aplikace sdružuje na jednom místě lékaře, lékárny i laboratoře. Uživatelům usnadňuje objednání k lékaři, zakoupení léků, náhled do zdravotní dokumentace, kontrolu výsledků laboratorních vyšetření nebo připomene termíny preventivních prohlídek. Důležitou funkcionalitou aplikace je služba Lékař online 24/7, která pacientům umožňuje se kdykoli a odkudkoli na dálku spojit s praktickým lékařem. S dalším rozvojem platformy počítá EUC i do budoucna – chystá například další nástroje pro monitoring chronických pacientů.
1
1. místo Digitální transformace roku 2022
 • Agentura
  SiteOne s.r.o., EUC a.s.
 • Klient
  EUC a.s.
Lorem ispum

Čeho jsme dosáhli

 • V rámci konceptu distanční péče, který propojuje prvky klasické zdravotní péče v kamenných zařízeních s možnostmi digitálních nástrojů a distanční medicíny, zefektivňujeme poskytování zdravotní péče, jak z pohledu času zdravotníků a pacientů, tak z pohledu nákladů na obou stranách.
  V aplikaci mojeEUC je registrováno již přes 100 tis. lidí. Každý den v rámci služby Lékař online 24/7 lékaři řeší desítky dotazů pacientů.

Hodnocení experta

Celkové skóre 100 %
Inspirativnost řešení (25 %) 100 %
Udržitelnost řešení (25 %) 100 %
Exekuce řešení (25 %) 100 %
Konkrétní měřitelné výsledky (25 %) 100 %

Klient

Zdravotnická skupina EUC

Zdravotnická skupina EUC tvoří největší síť ambulantních klinik v České republice. Je největším poskytovatelem ambulantní péče, prémiové péče, mamoscreeningu a lékařské péče pro zaměstnavatele. Od roku 2011 do roku 2021 investovala 1 129 mil. korun především do modernizace přístrojů, vzdělávání zaměstnanců a elektronizace systémů a služeb. Ve 25 zdravotnických zařízeních napříč ČR zaměstnává 2 300 zdravotníků, kteří provedou 3,3 mil. vyšetření ročně. Na podzim 2017 vydala jako první v sektoru zdravotnictví v ČR emisi dluhopisů, v celkovém objemu 1,4 miliardy korun.

Cíle projektu

Zlepšit a zjednodušit dostupnost lékařské péče a zapojit pacienty do péče o své zdraví

Usnadnit komunikaci s pacienty, lékaři a zdravotnickým zařízením

Budovat věrnost ke značce EUC

Motivovat a aktivně zapojovat pacienty k důsledné péči o své zdraví

Nahradit samodiagnostiku a samoléčbu

Neustále posouvat a zlepšovat digitalizaci ve zdravotnictví

Aplikace je výjimečná nejen v tom, že pomáhá posouvat dopředu digitální transformaci, ale pacientům také významně zjednodušuje přístup ke zdravotnické péči. Zároveň je motivuje k důslednější prevenci. Naším cílem je zlepšit dostupnost lékařské péče. Digitální prostředí nám přináší možnost aktivně s pacienty komunikovat, sdílet s nimi data, edukovat, připomínat jim užívání léků nebo preventivní či plánovaná vyšetření a tím budovat věrnost k EUC. Aplikace mojeEUC je proto důležitou součástí našich dlouhodobých plánů.

Aziz Jahić marketingový ředitel zdravotnické skupiny EUC

Vizuální výstupy

 • Aplikace mojeEUC
  1/7 Aplikace mojeEUC
 • Lékař online 24/7
  2/7 Lékař online 24/7
 • Jak funguje aplikace mojeEUC
  3/7 Jak funguje aplikace mojeEUC
 • Aplikace mojeEUC v mobilním telefonu
  4/7 Aplikace mojeEUC v mobilním telefonu
 • Plánovač vyšetření
  5/7 Plánovač vyšetření
 • Konzultace s lékařem prostřednictvím chatu
  6/7 Konzultace s lékařem prostřednictvím chatu
 • Upozornění na nadcházející termín vyšetření prostřednictvím push notifikací
  7/7 Upozornění na nadcházející termín vyšetření prostřednictvím push notifikací

Výsledky

+ 350 % Pulvinar phasellus

+ 350 % Enim cras netus vivamus

+ 350 % Proin maximus maximus

+ 350 % Mi dolor interdum

Letos na podzim, rok po svém spuštění, prošla aplikace nápaditým redesignem, který pomohl vylepšit řadu funkcí, včetně zpřehlednění user experience pro naše klienty. Aplikaci jsme zabalili do přehlednější vizuální podoby, která usnadňuje orientaci při každodenním používání. V budoucnu samozřejmě počítáme s dalším vylepšením i novými plány, které aplikaci mojeEUC opět posunou o kousek dopředu.

Aziz Jahić marketingový ředitel zdravotnické skupiny EUC

Realizace

  • Aplikace  mojeEUC v rámci konceptu distanční péče, který propojuje prvky klasické zdravotní péče v kamenných zařízeních s možnostmi digitálních nástrojů a distanční medicíny, zefektivňuje poskytování zdravotní péče, jak z pohledu času zdravotníků a pacientů, tak z pohledu nákladů na obou stranách. Jejími hlavními pilíři jsou mobilní aplikace, web moje.euc.cz a služba lékařské konzultace na dálku  Lékař online24/7.

   Platforma mojeEUC usnadňuje pacientům přístup k lékařské péči, a to i ve složitějších podmínkách – například v zahraničí. Platforma mojeEUC je nástrojem, díky kterému mohou pacienti vyřešit řadu svých zdravotních potíží s lékařem na dálku, pomocí aplikace si mohou pohlídat termíny svých preventivních prohlídek, nechat předepsat eRecept, kontrolovat lékové interakce nebo konzultovat výsledky laboratorních vyšetření.  Pacient může prostřednictvím aplikace využít i nejrůznější věrnostní programy a bonusy – například nulové doplatky na vybrané skupiny léků na předpis pro diabetiky. Výhodou platformy mojeEUC je její přesah z online prostředí do tradiční „kamenné“ sítě EUC klinik, lékáren, laboratoří i mamocenter. Výsledkem je zefektivnění komunikaci mezi pacientem a poskytovatelem zdravotní péče, což přináší časovou, administrativní i finanční úsporu oběma stranám.  Aplikace mojeEUC je dostupná nejen klientům skupiny EUC, ale i široké veřejnosti. Ke stažení je k dispozici na App Store  i Google Play

SiteOne s.r.o., EUC a.s.

Skupina EUC je se svou klientskou platformou mojeEUC držitelem tří ocenění

Aplikace moje EUC