Inspirace od WebTop100

Magazín přímo Pro marketéry

Pro je hlasem odborníků na marketing, byznys a data. Jeho cílem je vytvářet prostředí marketing-driven společností a jednou provždy posadit marketingové ředitele ke stolu, u kterého se řeší firemní strategie. Právě oni v rozhodujících okamžicích zastupují hlas zákazníků. Proto chceme jim i výkonným ředitelům dodat vhled do role marketingu ve všech oblastech řízení společnosti a budování značky.
2
2. místo Firemní komunikace roku 2023
Lorem ispum

Čeho jsme dosáhli

 • Vytisků , které jsme zatím dostali mezi české marketéry
  2500
 • Přispěvatelů zatím sdílících své know-how
  37+
 • získaných ocenění čistě za první číslo
  4

Hodnocení experta

Celkové skóre 93 %
Smysl kampaně (30 %) 100 %
Odvaha kampaně (30 %) 100 %
Dopad kampaně (30 %) 75 %
Přenositelnost (10 %) 100 %

Klient

Proficio

Jsme skupina zastřešující marketingové a konzultační služby. Pomáháme firmám růst pomocí marketingové a brand strategie založené na datech, efektivního mediaplanningu a exekuce kampaní, expanze na nové trhy a implementace nových technologií. Dnes nás je už víc jak 150 a sídlíme na 9 pobočkách v 5 zemích.

Cíle projektu

Vytvořit magazín pro cílovou skupinu CMO's

Využít magazín jako nedílnou součást akvizičního procesu

Plně ukotvit Pro jako nový brand asset Proficia

Vytvořit high-level content přesahující hranice ČR

Magazín Pro výrazně podporuje komunikaci našeho postupného repositioningu z performance agentury do marketingové a konzultační skupiny. Stanovili jsme si smělé cíle, ať už se jedná o expanzi či upevňování nové pozice, a cesta k jejich plnění rozhodně lehká nebude. Už teď ale víme, že nás na ní bude provázet magazín Pro.

Petr Halík CEO

Vizuální výstupy

 • První číslo na COE 2023
  1/2 První číslo na COE 2023
 • Druhé číslo s Lenkou Mastešovou z Datartu
  2/2 Druhé číslo s Lenkou Mastešovou z Datartu

Výsledky

2 vydání ročně

3000 plánovaných výtisků pro rok 2024

100+ stran odborného obsahu ročně

100 % případů, kdy vstupuje magazín do akvizičního procesu

Díky skvělé spolupráci s agenturou Fenek jsme dokázali v rekordním čase připravit první číslo magazínu, který nám na marketingovém trhu chyběl.

Martin Klusoň Head of Marketing

Realizace

Proč právě Pro

Nechtěli jsme vydávat další informační plátek, který by představoval novinky ze všech koutů oboru. Neměli jsme zájem ani o čistou propagaci naší skupiny. Zkrátka jsme nechtěli další leták převlečený za edukativní materiál.

Přestože je magazín Pro snadno propojitelný se značkou Proficio, nejedná se nutně o naše PR. Nebojíme se dávat prostor konkurenci a firmám, které nejsou naším klientem. Chtěli jsme jít nad rámec standardních firemních magazínů a v maximální míře se pokusit o nezávislost.

Jak jsme řešili kreativu a vizuál

Od začátku magazínu jsme chápali, že pro takový projekt potřebujeme dostatečně silné partnery oplývající odpovídající expertizou, abychom vše zvládli dodat v kvalitě, jakou jsme si slibovali. Spojili jsme proto síly se zkušeným redakčním týmem Fenek PR, který zaštiťoval oslovování respondentů a tvorbu obsahu.

Zároveň jsme využili také našeho DTP Vojtěcha Lungu, specialistu s více než dvaceti lety zkušeností. Protože projekt ještě v říjnu v podstatě existoval jen v rovině zbožných přání, do konce roku jsme absolvovali několik workshopů, při kterých jsme nastavili koncepci celého magazínu – od struktury až po tonalitu.

Jak rychle jsme ho zvládli realizovat

První číslo se nám se začátkem prací v prosinci 2022 podařilo realizovat za necelé tři měsíce s uvedením na COE 2023 22. února 2023.

Práce na druhém čísle po dané zkušenosti tak začaly již v březnu 2023 s tím, že jsme ho uvedli na pražském proTalku 26. září 2023 – za nižší výrobní cenu a zároveň ve výrazně lákavější vizuální podobě.

V tuto chvíli dokončujeme třetí číslo s tématem The Role of the CMO, které bude doprovázet Marketing Festival 2024. V něm čtenáři najdou hlasy světových kapacit, jako je Richard Shotton, Grace Kite, Scott Brinker, Tom Fishburne nebo Mark Ritson!

Jak lze magazín získat

Pro máme k dispozici v placené tištěné verzi nebo zdarma v online pdf verzi dostupné na našem webu.

Proficio Marketing s.r.o.

Získejte zdarma online verzi magazínu nebo si rovnou objednejte předplatné!

Chci online verzi zdarma