Inspirace od WebTop100

Instagram s teniskama na nohou

Instagram s teniskama na nohou

Více o projektu
logo
Návštěvnost meziročně
+240 %
Počet transakcí meziročně
+91 %
Tržby meziročně
+44,5 %
O projektu

Footshop

Naším cílem bylo získat přímé konverze z našeho Instagram profilu s minimální mediální investicí (cca 8000 Kč měsíčně). Na základě toho jsme se snažili maximalizovat návštěvnost z našeho profilu, protože jsme počítali s nižším konverzním poměrem než z jiných kanálu z důvodu, že Instagram je na vrchu nákupního funnelu.

První výzvou bylo, jak získat co nejvíce návštěv z Instagramu. Primárně jsme mohli odkazovat z jednoho linku z BIA profilu a pak z IG stories. Avšak Footshop zveřejňuje průměrně 4 příspěvky denně, takže jeden odkaz z BIA nebyl dostačující.

Řešení se nám povedlo najít v nástroji Linktree (linktr.ee/footshop), která nám slouží po kliknutí na BIO jako rozcestník na různé stránky webu.

Druhou výzvou byla volba správného obsahu - máme k dispozici obsah od značek, vlastní produktový obsah, fotky produktů z webu a další brandový obsah (vlastní projekty, kolekce, eventy atp.).

Zde jsme pomocí A/B testování našli ideální poměr příspěvků, který nám držel vysoký engagement, plnil nám brandové cíle, ale zároveň lidé chodili na náš web.

U IG Stories jsme A/B testovali, jestli lidé více reagují na lookbookové fotky nebo na více produktové/hardsellové kreativy. Na základě tohoto jsme si připravili template, jak prezentovat produkty v Instagram Stories.

Podívejte se na instagramový profil Footshopu

Hodnocení projektu
100 %

Nápad a přesah

92 %

Zpracování

100 %

Výsledky

Petr Andrýsek
Petr Andrýsek
Co-founder MADMONQ
Footshop dělá fantastickou práci s jasnými výsledky, které jsou dány především kvalitou obsahu. Taky jsem se nechal chytit :)
VIDEO ROZHOVOR S

Martinem Paukrtem a Nikolou Lijanou Patákovou

Díky zefektivnění práce s Instagram stories v kombinaci s používáním nástroje Linktree v biu našeho profilu se nám podařilo dosáhnout maximalizace počtu cílených přístupů na web Footshopu z našeho instagramového profilu, což průběžně vede k zajímavým konverzím s poměrně nízkými vstupními náklady.

Naučili jsme se vyzobávat to nejlepší z extrémního množství obsahu, který máme k dispozici
Martin Paukrt
Social media team-leader Footshop