Inspirace od WebTop100

Bazény Niveko

Pro Niveko jsme vytvořili vizuálně atraktivní prezentační web, který obsahuje bohatý multimediální obsah. Součástí webu je také interaktivní B2B sekce s pokročilým konfigurátorem bazénů, integrovaným s ERP Helios. Web funguje na platformě Kentico 13 MVC a nabízí obsah ve pěti jazycích, což rozšiřuje jeho mezinárodní dosah. Tímto jsme podpořili globální komunikaci a zefektivnili obchodní procesy klienta.
2
2. místo Firemní web roku 2023
 • Agentura
  BiQ pux a.s.
 • Klient
  NIVEKO s.r.o.
Lorem ispum

Čeho jsme dosáhli

 • Pro NIVEKO
  Úspora času
 • Pro zákazníky
  Přehlednost
 • Konfigurátor
  Optimalizace

Hodnocení experta

Celkové skóre 80 %
Celková srozumitelnost sdělení (30 %) 50 %
Vizuální zpracování (20 %) 100 %
Technické zpracování (20 %) 75 %
První dojem (30 %) 100 %

Klient

NIVEKO

Objednat na míru, nechat vyrobit, převézt kamkoliv po Evropě: takto v základu vypadá práce v Niveku. Svým zákazníkům společnost dodává bazény vyladěné do nejmenšího detailu. Je tedy zřejmé, že se firma chce touto precizností prezentovat i navenek. A tak vznikla myšlenka poptat nový web.

Cíle projektu

Vytvořit prezentační web s integrovaným sběrem formulářů.

Osvěžit design webu, aby reflektoval současné trendy a působil atraktivně.

Zajistit centrální místo pro ukládání všech relevantních dat - usnadnit tak klientovi práci s daty.

Přepracovat konfigurátor pro obchodní partnery - odstranit nedostatky a zlepšit jeho funkčnost.

V krátkém čase jsme vyvinuli web a komplexní B2B konfigurátor, včetně několika designových iterací pro optimalizaci. Zdůraznili jsme propojení webu s klientovým podnikáním, využívajíc specifické animace. Nakonec jsme konfigurátor oživili speciálním pravidlovým enginem a datově jej propojili s klientovým ERP systémem.

Jan Juránek Projektový manažer

Vizuální výstupy

 • O některé animované prvky nepřijdete ani v zobrazení na mobilním zařízení. Responzivitu v PUXdesign řešíme automaticky u každého projektu, takže ani u Niveko webu nebyla výjimkou.
  1/5 O některé animované prvky nepřijdete ani v zobrazení na mobilním zařízení. Responzivitu v PUXdesign řešíme automaticky u každého projektu, takže ani u Niveko webu nebyla výjimkou.
 • Kolik jazykových mutací, tolikrát jste webem.
  2/5 Kolik jazykových mutací, tolikrát jste webem.
 • Rychlý. Přehledný. Nabitý obsahem. Konfigurátor bazénů Niveko slouží pro obchodní partnery jako velké zjednodušení dříve čiště manuální práce.
  3/5 Rychlý. Přehledný. Nabitý obsahem. Konfigurátor bazénů Niveko slouží pro obchodní partnery jako velké zjednodušení dříve čiště manuální práce.
 • Rules engine - systém, který reaguje na úplně jakoukoliv změnu/input provedený uživatelem.
  4/5 Rules engine - systém, který reaguje na úplně jakoukoliv změnu/input provedený uživatelem.
 • Konfigurátor navrhuje s vámi za pomoci drag-and-drop (tedy uchop-a-přesuň).
  5/5 Konfigurátor navrhuje s vámi za pomoci drag-and-drop (tedy uchop-a-přesuň).

Výsledky

Atraktivní a plný animací Vizuální design

Integrace se zákaznickým ERP B2B sekce

Detailní a rychlý návrh Konfigurátor

Dostupnost v 5 jazycích Lokalizace

Funkční na všech zařízeních Responzivita

30 let, 18 zemí: pravděpodobně jste se už někdy v bazénu od Niveka koupali – a třeba o tom ani nevíte. A protože bazény se pojí s pozitivními emocemi, webová prezentace Niveka má v lidech budit příjemné asociace.

PUXdesign

Realizace

Úvod do inovativního prezentačního webu Niveko

Příběh prezentačního webu společnosti Niveko je fascinujícím příkladem toho, jak správné grafické řešení a UX design mohou přinést zákazníkům plynoucí zážitek z procházení webové stránky.


Celý web jsme ladili do podoby plynoucí vody

s videem v záhlaví, animovanými widgety, parallax efekty a vlněním v hamburger menu. Dynamika byla klíčovým prvkem, který zajišťuje atraktivní uživatelský zážitek.


Reference jako hlavní prodejní prvek

Sekce reference hrají stěžejní roli v prodeji bazénů, a proto byly graficky zpracovány s animacemi a pohybem, aby zákazníci mohli snadno procházet různými typy bazénů a filtraci referencí.


Personalizovaný zážitek s doporučením produktů

Pro personalizaci zážitku byla implementována funkce doporučení produktů na základě IP adresy návštěvníka, což umožnilo zobrazit relevantní produkty podle jeho geografické polohy.


Interaktivní poptávkový formulář s nPooL plannerem

K vyplnění poptávkového formuláře slouží mini konfigurátor nPooL planner, který umožňuje zákazníkům interaktivně vybrat parametry svého bazénu.


Barevná diferenciace pro speciální řady bazénů

Pro speciální řady bazénů byla použita barevná diferenciace na stránkách, aby se okamžitě zdůraznily jako něco speciálního.


Mezinárodní přístup s pěti jazykovými mutacemi

S ohledem na mezinárodní působení společnosti bylo vytvořeno pět jazykových mutací webu, abychom oslovili zákazníky v různých zemích.


Technická stránka: CMS Kentico 13 a B2B konfigurátor

Technické řešení webu stojí na CMS Kentico 13. Důležitým prvkem je i B2B konfigurátor, který usnadňuje obchodním partnerům správu faktur a objednávek.


Propojení s ERP systémem Helios pro efektivní správu

Konfigurátor bazénů Niveko je propojen s ERP systémem Helios, což umožňuje automatickou synchronizaci informací a eliminuje manuální práci při aktualizacích a změnách v nabídce.


Komplexní konfigurátor s 1 500 Pravidly

Celkově konfigurátor pracuje s 1 500 pravidly, které zajišťují, že výsledný bazén lze skutečně sestavit, a to s ohledem na kompatibilitu komponent.

BiQ pux a.s.

Je prezentační web s konfigurátorem i váš případ? A máte pocit, že přesně taková proměna, jako u Niveka, by bodla i vám?

Ozvěte se nám.