18. ročník

To nejlepší z digitálního marketingu


Tisková zpráva

V čele poroty WebTop100 zasedne Dana Bérová

Projekt WebTop100, v rámci něhož je vyhlášena soutěž o nejlepší firemní prezentaci, představuje odbornou porotu, která bude hodnotit přihlášené firemní weby. V čele odborné poroty stojí bývalá ministryně informatiky Dana Bérová. Dalšími členy jsou renomovaní odborníci z oblasti IT a přidružených oborů.

Projekt WebTop100 oceňuje kvalitu a úroveň firemních internetových prezentací předních českých firem. Objektivní hodnocení webů a zároveň jejich srovnatelnost napříč jednotlivými oblastmi podnikání garantuje odborná porota složená ze specialistů na internetový marketing a odborníků na jednotlivé segmenty podnikání.

Předsedkyní poroty je bývalá ministryně informatiky ČR Dana Bérová, v současné době ředitelka pro rozvoj obchodu ve společnosti Gartner. Hodnocení webů bude prováděno na základě jednotné metodiky, a to z hlediska použitelnosti, designu, technického řešení, marketingového řešení a informační hodnoty. Hodnocení těchto oblastí odborně zaštiťují Tomáš Jindříšek ze společnosti OgilvyInteractive, Adam Hauner ze společnosti SoftEU, Pavel Kout z webdesignového studia WEBface.cz a Luboš Plotěný, vedoucí pořadatelského projektu Dobrý web.

V jedenácti oborových žebříčcích budou srovnávány společnosti působící v určitém segmentu trhu. Oborovými garanty v rámci poroty se stali například Ondřej Filip ze sdružení CZ.NIC, Jan Vetyška ze sdružení APEK, dále Dominik Hrodek z časopisu Strategie, Eduard Hlava ze společnosti Neternity Group, Martin Schreier z časopisu Marketing & Media, Roman Beránek z magazínu MotorHome.cz či Radim Řezáč ze serveru GastroNews.cz.

„Současně s představením odborné poroty bychom rádi prezentovali ještě jednu novinku. Generálním partnerem celého projektu se stala společnost IBM Česká republika, významný světový hráč v oblasti informačních technologií,“ doplňuje Luboš Plotěný.

Do konce června mají společnosti působící na českém trhu možnost nominovat své firemní internetové prezentace do některého z oborových žebříčků. K přihlášení mohou využít internetový formulář na stránkách projektu. Porota se své hodnotící role ujme v průběhu dvou prázdninových měsíců. Slavnostní vyhlášení výsledků proběhne v říjnu 2007 za účasti všech zainteresovaných v den konání odborné konference se zaměřením na využití internetu v podnikání.

Pořadatelem projektu WebTop100 je konzultační centrum Dobrý web. Generálním partnerem je společnost IBM Česká republika a partnerem Tuesday Business Network. Mediálně projekt podporuje časopis BIZ, týdeníky Profit, Marketing & Media, Czech Business Weekly a zpravodajský server iDnes.cz.

Generální partner:

IBM - logo


Partner:

Tuesday - logo


Mediální partneři:

BIZ - logo MaM - logo iDnes - logo

logo - Profit Czech Business Weekly - logo

Pro bližší informace prosím kontaktujte

Hana Šebelová, PR a marketing

Internet Info, s.r.o., Durychova 101, 142 00 Praha 4

Tel. 244 003 130, fax 241 003 220

E-mail: sebelova@iinfo.cz; http://www.iinfo.cz

O Dobrém webu

Konzultační a poradenské centrum Dobrý web pomáhá svým klientům vytvářet obchodně úspěšné a uživatelsky přívětivé webové stránky. Tým Dobrého webu sestává z předních odborníků na návratnost investic do webových projektů, ergonomii webu a bezbariérovou přístupnost. Dobrý web pravidelně pořádá školení a semináře, vydává srovnávací analýzy, sestavuje efektivní marketingové strategie a spravuje reklamní kampaně.

O společnosti Internet Info, s. r. o.

Společnost Internet Info, s.r.o., je pátou největší mediální společností českého internetového trhu s širokým portfoliem služeb. Je vydavatelem známých zpravodajských serverů (např. Lupa, Měšec, Root, DigiZone), provozuje profesionální systém pro měření a analýzu návštěvnosti NAVRCHOLU.cz a pod značkou Dobrý web poskytuje konzultační služby v oblasti internetového marketingu a realizuje studie internetového trhu v České republice.

Partneři WebTop100

Hlavní partner
Mediální partneři
Partneři soutěže
Pořadatel

Produkce

Více informací o partnerech »