18. ročník

To nejlepší z digitálního marketingu


Tisková zpráva

Absolutním vítězem soutěže WebTop100 se stala Hypoteční banka

Odborná porota projektu WebTop100 v čele s Danou Bérovou ocenila jako nejlepší firemní web prezentaci Hypoteční banky. Ta zvítězila v silné konkurenci téměř 160 hodnocených firemních webových stránek. Slavnostní vyhlášení výsledků je vyvrcholením již 6. ročníku soutěže WebTop100.

Projekt WebTop100 roku 2007 zná své vítěze. Absolutní prvenství mezi hodnocenými firemními weby si odnesla Hypoteční banka, která získala 96,2 bodů ze 100 možných. Rozhodla o tom odborná porota složená ze specialistů na internetový marketing a odborníků v jednotlivých oborech podnikání přihlášených firem.

Vítězem hlavního žebříčku WebTop100 WebTop100, do nějž jsou automaticky zařazeny weby největších českých firem podle výsledků přehledu BIZ100 časopisu BIZ, se stala Česká pojišťovna. Soutěž WebTop100 tak letos zcela ovládly weby institucí působících ve finančním sektoru.

Na včerejším slavnostním vyhlášení výsledků byly předány také ceny vítězům jedenácti oborových žebříčků, ve kterých uspěly weby následujících společností: Škoda Auto, PeckaDesign, Hypoteční banka, T-Mobile Czech Republic, České aerolinie, Linet, Pražská energetika, Megapixel, Město Mariánské Lázně a Hamé. Zvláštní ocenění pro marketingově nejlépe zpracovaný web si odnesla společnost Natural Medicaments za svůj web Parfémy.cz. Webem s nejlepší grafikou a tedy ocenění Designová trefa získala společnost PeckaDesign.

Porota u všech hodnocených webů oceňovala kritéria použitelnosti, designu, technického řešení, marketingového řešení a informační hodnoty. Tento systém garantuje finální srovnatelnost webů napříč jednotlivými oblastmi podnikání a tedy možnost vyhlášení absolutního vítěze.

WT100 - Česká pojišťovna

Cenu pro vítěze hlavního žebříčku WebTop100 za Českou pojišťovnu převzala Kateřina Segečová.

WT100 - Hypoteční banka

Absolutním vítězem se stala Hypoteční banka, za niž ocenění z rukou Dany Bérové převzal Josef Drobílek.

"Výsledky soutěže WebTop100 opět potvrdily, že kvalita hodnocených firemních webů má vzrůstající tendenci, především z hlediska technického řešení. Zároveň však stále platí pravidlo, že zahraniční korporátní internetové prezentace mají před těmi českými notný náskok," říká vedoucí konzultačního centra Dobrý web Luboš Plotěný.

Součástí projektu WebTop100 je celodenní odborná konference se zaměřením na využití internetu v podnikání, která včera přivítala více než 150 účastníků v pražském Konferenčním centru City. Podtitul konference zněl Web jako cesta k zákazníkovi a odrážel jednotlivá probíraná témata, jimž se věnovali zkušení přednášející a panelisté.

Za přednáškový stůl se postavil například Tomáš Jindříšek z agentury OgilvyInteractive, Lukáš Morávek z české pobočky společnosti Google, z Poštovní spořitelny přišel o možnostech využití komunit na webu promluvit Martin Orság. Aktuální úroveň webů z pohledu odborné poroty zhodnotila předsedkyně poroty Dana Bérová. Za diskusní stůl zasedl např. Martin Jaroš ze společnosti Vodafone, Jiří Chomát ze společnosti Seznam, Jan Vetyška z Asociace pro elektronickou komerci a řada dalších.

Probíraná témata konference postihuje dnešní článek na serveru Lupa.cz Web jako cesta k zákazníkovi. Výsledky soutěže jsou k dispozici na stránkách projektu WebTop100.

Pořadatelem projektu WebTop100 je konzultační centrum Dobrý web. Generálním partnerem je společnost IBM Česká republika a partnerem Tuesday Business Network. Mediálně projekt podporuje časopis BIZ, týdeníky Profit, Marketing & Media, Czech Business Weekly a zpravodajský server iDnes.cz.

Generální partner:

IBM - logo


Partner:

Tuesday - logo


Mediální partneři:

BIZ - logo MaM - logo iDnes - logo

logo - Profit Czech Business Weekly - logo

Pro bližší informace prosím kontaktujte:

Hana Šebelová, marketingová ředitelka
Internet Info, s.r.o., Durychova 101, 142 00 Praha 4
Tel. 244 003 130, 110 fax 244 003 220
E-mail: sebelova@iinfo.cz; http://www.iinfo.cz

O Dobrém webu (www.dobryweb.cz)

Konzultační a poradenské centrum Dobrý web pomáhá svým klientům vytvářet obchodně úspěšné a uživatelsky přívětivé webové stránky. Tým Dobrého webu sestává z předních odborníků na návratnost investic do webových projektů, ergonomii webu a bezbariérovou přístupnost. Dobrý web pravidelně pořádá školení a semináře, vydává srovnávací analýzy, sestavuje efektivní marketingové strategie a spravuje reklamní kampaně.

O společnosti Internet Info, s. r. o. (www.iinfo.cz)

Společnost Internet Info, s.r.o., je pátou největší mediální společností českého internetového trhu s širokým portfoliem služeb. Je vydavatelem známých zpravodajských serverů (např. Lupa, Měšec, Root, DigiZone, Podnikatel), provozuje profesionální systém pro měření a analýzu návštěvnosti NAVRCHOLU.cz a pod značkou Dobrý web poskytuje konzultační služby v oblasti internetového marketingu a realizuje studie internetového trhu v České republice.

Partneři WebTop100

Hlavní partner
Mediální partneři
Partneři soutěže
Pořadatel

Produkce

Více informací o partnerech »